Demar

Inovativní technologie

Popisy technologických materiálů

PVC ?

Materiál PVC, ze kterého jsou vyrobeny holinky je zcela neškodný v kontaktu s lidskou pokožkou. Stejný typ materiálu se používá v lékařství pro výrobu lékařského příslušenství (krevní vaky, hadičky). Boty vyrobené z tohoto materiálu jsou zcela vodotěsné a snadno se čistí.

TR (Termo kaučuk) ?

Materiál Termo kaučuk nebo termoplastický-plast je zcela neutrální v kontaktu s lidským tělem. Jedná se o plastový materiál podobný svými vlastnostmi přírodnímu kaučuku. Velkou výhodou je relativně nízká specifická hmotnost a odolnost při velmi nízkých teplotách. V zimních podmínkách má velice dobrou odolnost proti skluzu.

EVA ?

Materiál EVA je kopolymer ethylenu a vinylacetátu, materiálové vlastnosti jsou fenomenální. Je to nejlehčí materiál, použitý k výrobě obuvi. Hmotnost hotové obuvi je často třikrát nižší než u odpovídající obuvi vyrobené z tradičních materiálů (např . Pryže). Má pěnovou strukturu, která dodává vynikající tepelnou izolaci a amortizaci. Materiál je zcela neutrální v kontaktu s lidským tělem.

PUR ?

PUR je polymerní materiál, ze kterého se po smíchání ve vhodném poměru provádí podrážky obuvi. Nyní je nejběžněji používaným materiálem pro výrobu obuvi. Velkou výhodou je možnost upravit specifické vlastnosti (hustotu), které umožňují získat velmi lehké podrážky a zároveň vysokou odolnost proti otěru a mechanickému poškození. Také má velmi dobré vlastnosti absorpce energie, čímž se zlepší ochranu kloubů. Další cennou vlastností je možnost připojení plastové podrážky bez použití lepidel.