Demar

Technologie / 3M-Thinsulate

1. Co je materiál Thinsulate?

Thinsulate je moderní tepelně izolační materiál od značky 3M. Má vysoké tepelně izolační vlastnosti, takže účinnost udržení tepla uvnitř boty je dvakrát větší než při použití izolačních materiálů od jiných výrobců.

2. Jak materiál Thinsulate funguje?

Účinku bylo dosaženo použitím speciálního mikrovlákna tvořící mikroskopické vzduchové mezery, které mají vynikající tepelně izolační vlastnosti a nejsou přitlačeny k sobě během používání obuvi. Thinsulate je ideální i pro použití v podmínkách s vysokou vlhkostí. Má dobré hydrofobní vlastnosti - na rozdíl od jiných materiálů absorbuje pouze malé množství vlhkosti ( do 1%), aniž by ztratil své tepelně izolační vlastnosti.

3. Vlastnosti materiálu

Teplota, sucho, vlhkost, trvanlivost, odolnost proti vodě a vlhkosti, štíhlost a hypo-alergické vlastnosti. Jedno slovo komfort, to je věc, kterou očekává každý uživatel. Jedinečná technologie mikrovláken vyvinuté společností 3M umožňuje vytvořit celou skupinu tepelně izolačních materiálů, které i ty splňují nejnáročnější požadavky zákazníků z hlediska optimální ochrany proti chladu.

4. Technologie vlákem

Jedinečná technologie mikrovláken o tloušťce 2-5 mm (25 krát tenčí než tloušťka lidského vlasu) poskytuje nejlepší tepelné parametry s nejnižší hmotností a tloušťkou. Uživateli dodává svobodu pohybu a maximální pohodlí.

5. Trvanlivost materiálu

Unikátní mikrovlákna jsou 10x menší než u běžných vláken z jiných izolačních materiálů. Díky zvýšenému počtu vaků se podařilo poskytnout nejen nejlepší tepelné vlastnosti, ale také stálou pružnost během používání.

Mikrovlákna poskytují 1000 vláken na jednotku. Konvenční řešení 10 vláken na jednotku. Výsledkem je efektivní plocha 314 000 mm2, zatímco v konvenčním řešení pouze 31 400 mm2.

Zatímco ostatní materiály ztrácejí své tepelné vlastnosti, Thinsulate je drží beze změny po celou dobu užívání.

6. Jaká je prodyšnost a voděodolnost materiálu?

Materiál umožňuje dosáhnout méně než 1% absorpce vody ve své hmotnosti. To udržuje tělo v teple a suchu za nepříznivých povětrnostních podmínek .

Materiál je prodyšný. Zajišťuje správnou rovnováhu tepla bez ohledu na podmínky použití a tím se zabraňuje pocení. Ovládání tělesné teploty poskytuje uživatelské pohodlí, ať už v práci nebo při odpočinku.

7. Bez zápachu a hypoalergení

Materiál je bez zápachu a hypoalergenní, což je ideální pro alergiky. Materiál má ekologický certifikát Okotex Standard 100. Kvalita je zaručena certifikátem ISO - 9002.